Tipy a rady

Pečlivou přípravou na putování předejdete mnoha drobným problémům a budete si moct cestu opravdu užít. Zde najdete některé zajímavé odkazy, rady a tipy, které jsme za mnoho let nasbírali.

 

Doporučujeme vyhledat Přátelská místa na vaší trase a zvážit, zda jich při putování využijete.  Přátelská místa najdete na mapě na našem webu, na tištěných mapách Geodézie On Line a jsou také zanesena v itinerářích. Tato místa nabízejí poutníkům pomocnou ruku pokud jde o ubytování, stravu nebo jiné služby na cestě.

 

Množství užitečných informací najdete v aplikaci Mapy.cz. Zde můžete filtrovat i jednotlivé kategorie zájmových bodů – přístřešky, prameny a studánky, kempy a tábořiště nebo třeba prodejny potravin. Z mapy.cz si můžete vygenerovat vlastní itinerář a ten si na cestu vytisknout.

 

Zajímavá místa pro přespání a legální táboření najdete na webové stránce našeho partnera Bivakuj.cz. Bezpečné, legální, se souhlasem majitele pozemku i s úctou ke všemu živému i neživému okolo. Vyber si místo, kam vyrazíš. Nebo poskytni pozemek ostatním dobrodruhům.

 

Zdrojem mnoha informací mohou být naše dvě facebookové stránky – aby vám nic neuteklo, přihlaste se do skupiny nebo sledujte naši stránku. Na facebookové stránce publikujeme zajímavosti a aktuality a diskutovat můžete ve facebookové skupině, kde si můžete vyměňovat zkušenosti nebo požádat o radu.

 

Pokud se vydáváte do některých našich hor, zcela jistě zde oceníte servis Horské služby. Horská služba ČR působí v Krušných horách, Jizerských horách, Krkonoších, Orlických horách, Jeseníkách, Beskydech a na Šumavě. Hodit se může jejich horská předpověď počasí.

 

Velmi užitečná aplikace Záchranka vám může zachránit život, pokud se ocitnete v hůře lokalizovatelné oblasti ve vážných problémech. Záchranka je oficiální mobilní aplikace Zdravotnické záchranné služby ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK. Slouží ke kontaktování záchranářů, první pomoci a k lokalizaci.