Aplikace

K putování po stezkách Via Czechia můžete využít české aplikace Adventurer: Hory, výlety, túry. Odkazy na trasy a úseky najdete také zde na webu u každé stezky.

Adventurer je mobilní aplikace pro plánování outdoorových aktivit a orientaci na trase. Nabízí širokou databázi treků a výletů z celé Evropy se zaměřením na Česko, Slovensko, Rakousko, Itálii a okolní státy. Cílem Adventurer app je budování široké a kvalitní databáze tras pro outdoor nadšence, příležitostné hikery i zkušené horaly a proměnit dobrodružný sen každého člověka ve skutečnost.

Základní aplikace je zdarma. Použijte kód VIACZECHIA a získejte přístup k premium verzi na 14 dní zdarma!

Navigace na stezce
Aplikace vám ukáže přesnou trasu a na mapě budete mít vyznačeny všechny klíčové body od vodních zdrojů, přístřešků až po obchody a různé zajímavosti na trase.

Stezky Via Czechia najdete v aplikaci jako celek, tak i po jednotlivých etapách. Pokud chcete stezky zdolávat postupně nebo jít jen určitou část, trasy po úsecích jsou vhodná volba.

K dispozici je podrobný popis, fotografie nebo aktuální počasí. Aplikace vám také poradí, jaké vybavení si vzít s sebou a na jaká nebezpečí si dát pozor.

Vše najdete pod heslem Via Czechia

Ubytování
Součástí každé stezky je i nabídka ubytování, které lze i skrze aplikaci rovnou zarezervovat. Ubytování si můžete prohlédnout skrze mapu, kde vidíte, jak jsou daleko od trasy, nebo pomocí jednoduchého seznamu jeho součástí je náhled se základními informacemi (typ ubytování, zda je tam wifi, parkování nebo jestli povolují psy)

Odměna za dokončení
Za absolvování stezky vás poté aplikace odmění ve formě zkušenostních bodů (exp) a můžete tak soutěžit mezi ostatními dobrodruhy a poutníky v žebříčku Adventurer app.

Měření výkonu
S aplikací lze si i celý výkon mapovat a měřit. Jedná se však o dlouhé poutě a spuštěné měření více vybíjí baterku. Doporučujeme tedy mít sebou powerbaku a pro zajištění ladného chodu a přesnosti dat nemít zapnuté další aplikace na pozadí (nebo velké množství).

Adventurer Club
Pokud vyrázíte na cestu s aplikací Adventurer, tak jsme pro vás ve spolupráci připravili speciální akci. Každý poutník, který použije kód VIACZECHIA, tak odemkne premium verzi aplikace Adventurer Club na 14 dní zdarma.

Součástí Adventurer Clubu je celá řada výhod a rozšířených funkcí:

  • Offline mapy
  • Rozšířené mapové podklady, včetně turistické mapy
  • Mapové překryvy o počasí
  • Alternativní trasy k túrám a výletům
  • Slevy až 30 % u velkých outdoorových značek jako je HUSKY, Adventure Menu nebo Skinners
  • a další