Autor

Autor projektu Via Czechia, Jan Hocek,  je vystudovaný biolog a tělocvikář, průvodce, cestovatel, fotograf a publicista. Navštívil přibližně 80 zemí světa od Grónska po Antarktidu a prošel většinu velkých světových treků na všech kontinentech. V rámci CK VIP Holiday připravuje zájezdy na míru a v rámci projektu www.Polárnícesty.cz se intenzivně věnuje poznávání polárních regionů. Jako jachtař se pohybuje zejména v Chorvatsku, v Karibiku a na Seychelách, plavil se m.j. na Mauriciu, Novém Zélandu nebo na Borneu. Více na www.Hocek.cz

O cestách po své domovině i v zahraničí publikoval řadu knih, které vždy bohatě doprovodil vlastními fotografiemi: Nejhezčí túry světa, Nejhezčí místa světa, Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku a 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku. Knižního zpracování se dočkaly i stezky Via Czechia, které ve třech svazcích vydalo přední české nakladatelství Euromedia.

Přípravě projektu Via Czechia se autor věnoval po většinu roku 2020. Navrhl, zmapoval a následně sám prošel či projel na kole obě trasy Severní a Jižní stezky. V roce 2021 pak připravil Stezku středozemím a Stezku Slezskem, na obou těchto trasách strávil několik měsíců. Často se tak vrátil na místa, která v minulosti již mnohokrát navštívil, aby zaznamenal a vyfotografoval jejich aktuální stav.

Jan Hocek fotografuje zejména krajinu a přírodu, jeho fotografie získala hlavní cenu v prestižní soutěži Štíty Viléma Heckela. Své fotografie a reportáže uveřejňuje v předních českých tištěných časopisech a online portálech. Je autorem desítek velkoformátových kalendářů, které připravuje pro firmy i nakladatelské domy.